Literatura

Szukasz książki o winie lub destylacji bimbru? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. W tej kategorii zgromadziliśmy aktualnie dostępne pozycje zawierające informacje o winie, destylatach i innych trunkach. Jeżeli potrzebujesz przepisu na napój lub chcesz poznać technologię jego wyrobu, to ten dział jest właśnie dla Ciebie!

Domowy wyrób wina i destylatów cieszy się coraz większą popularnością. Choć w internecie można znaleźć wiele informacji na ten temat, coraz więcej domowych winiarzy lub gorzelników stawia na sprawdzone źródła informacji przygotowane przez specjalistów. Szukasz takich pozycji? Znajdziesz je właśnie tutaj. Przygotowaliśmy zbiór książek o winie i innych napojach alkoholowych, które dostarczą Ci sprawdzonej wiedzy.

Literatura

Aktywne filtry

Książki o winie – nie tylko dla początkujących

Jeśli zajmujesz się lub masz zamiar zająć domowym wyrobem wina, warto przygotować się do tego pod względem merytorycznym. Działanie na zasadzie prób i błędów może być kuszące, jednak pomyłki bywają frustrujące. Dlatego, zanim zabierzesz się za przygotowanie pierwszego nastawu, warto sprawdzić, co na ten temat mówią fachowcy.

Ciekawą pozycją dla miłośników domowych trunków jest między innymi książka o winie napisana przez dr inż. Ewę Kwapisz, czyli Moje hobby: wyrób domowego wina. To idealna pozycja dla każdego początkującego winiarza, ale nie tylko. Także osoby zajmujące się produkcją napojów alkoholowych już od lat znajdą tu wiele ciekawych informacji i porad. Wydanie zawiera przede wszystkim wiele praktycznych zagadnień dotyczących dobierania proporcji składników, stosowania przyrządów pomiarowych czy wyboru narzędzi i akcesoriów. To 150 stron cennej wiedzy opartej na bogatym doświadczeniu autorki.

Książki o destylatach

Nasza oferta to nie tylko książki o winie. Wiemy, że wśród naszych klientów jest wiele osób zajmujących się domowym wytwarzaniem innego rodzaju trunków. Im polecamy kolejną interesującą pozycję, czyli „Tworzenie destylatów od A do Ż” napisaną również przez wyżej wspomnianą autorkę.

To bogate kompendium wiedzy na temat tworzenia destylatów w skali mikro. Dowiesz się z niej między innymi, jakie narzędzia i sprzęt będą Ci niezbędne do rozpoczęcia przygody z destylowaniem. Znajdziesz także informacje dotyczące polecanych drożdży, pożywek, enzymów i innych substancji wspierających proces fermentacji i destylacji.

Książki o winie i destylatach, które możesz u nas kupić, będą także świetnym prezentem dla każdej osoby, która zajmuje się hobbystycznym przygotowywaniem napojów alkoholowych. Przejrzyj dostępne pozycje!