Korki / zatyczki / uszczelki

Osobom interesującym się winiarstwem bądź gorzelnictwem polecamy przydatne akcesoria takie jak uszczelki, zatyczki, korki gumowe do balonów, kapturki i zakrętki do gąsiorów oraz inne elementy potrzebne do prawidłowego przeprowadzenia procesu fermentacji. Asortyment naszego sklepu jest niezwykle szeroki; każdy amator domowego wina, piwa i samogonu znajdzie w nim wszystko, czego potrzebuje. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i wysoką jakość oferowanych produktów. Sprawdzą się one doskonale w każdej amatorskiej gorzelni. Akcesoria winiarskie, takie jak korki, kaptury, uszczelki i zatyczki do balonów z moszczem czy nastawem oraz różne akcesoria gorzelnicze możesz zamówić online w naszym sklepie internetowym. Dzięki temu nie zmarnujesz czasu na chodzenie po sklepach. Zapraszamy do przejrzenia całej kategorii!

Korki / zatyczki / uszczelki

Aktywne filtry

Niezbędne akcesoria winiarskie

Uszczelki, korki, kaptury, zatyczki i inne akcesoria winiarskie do uszczelniania naczyń zostały wykonane z tworzywa, które łatwo jest utrzymać w czystości. Kaptur/korek do balonu, jak sama nazwa wskazuje, pełni jednocześnie dwie funkcje. Gdy używany jest z zaślepką, szczelnie korkuje balon, natomiast po zdjęciu zaślepki pełni funkcję kaptura z otworem na rurkę fermentacyjną. Zatyczki są bardzo rozciągliwe, co daje możliwość zastosowania ich na różnych naczyniach. Rozciągliwe korki gumowe do balonów idealnie przylegają do szyjek i gwintów balonów czy słoików, dzięki czemu zapewniają szczelne zamknięcie. Warto dodać, że dostępne w sprzedaży korki posiadają atesty PZH i są dopuszczone do kontaktu z produktami spożywczymi. Oferujemy korki wykonane z PCV, mające specjalny otwór, w którym można zamontować rurkę fermentacyjną (szklaną lub plastikową).

Akcesoria gorzelnicze dla hobbystów

Uszczelka na rurkę fermentacyjną oraz inne akcesoria gorzelnicze stanowią ważną część naszego asortymentu. Oferujemy korki gumowe do balonów w różnych rozmiarach, a także zakrętki i uszczelki. Każdy gorzelnik-amator produkujący domowymi sposobami napoje alkoholowe może zaopatrzyć się u nas w potrzebne akcesoria. Warto rozważyć zakup korków do balonów i innych zamknięć do naczyń gorzelniczych. Wykorzystuje się je do produkcji domowego wina, piwa i bimbru w pojemnikach do fermentowania. Zapraszamy do przejrzenia również innych kategorii, w których znajdują się lejki, kroplomierze i menzurki, ułatwiające przelewanie gotowych wyrobów winiarskich do butelek. W naszym asortymencie znajdują się także różnokolorowe zakrętki i zaciskacze do zakrętek, które uzupełniają bogatą ofertę sklepu o wysokiej jakości akcesoria winiarskie i akcesoria gorzelnicze.