Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 93,00 zł

Sterylizacja / Płukanie

Do sterylizowania akcesoriów winiarskich i czyszczenia naczyń fermentacyjnych oferujemy preparaty z serii OXI One z aktywnym tlenem. Przyjazny dla środowiska, bezzapachowy proszek w jednorazowych saszetkach do rozpuszczania to duża wygoda podczas mycia sprzętu winiarskiego i piwowarskiego. Roztwór może służyć do płukania pojemników fermentacyjnych, a także być stosowany z urządzeniami do dezynfekcji butelek. Na koniec czyszczenia i sterylizowania akcesoria należy płukać pod bieżącą wodą aż do całkowitego usunięcia preparatu. W naszej ofercie klienci znajdą również wysokiej jakości urządzenia do dezynfekcji, odkażania i płukania butelek, które gwarantują, że naczynia do rozlewania trunków będą perfekcyjnie przygotowane. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty!

Sterylizacja / Płukanie

Aktywne filtry

OXI One – bezzapachowy środek z aktywnym tlenem

Jednorazowe saszetki OXI One z aktywnym tlenem (nadwęglan sodu) to wygodny w użyciu i sprawdzony środek do dezynfekcji i płukania sprzętu winiarskiego, piwowarskiego oraz gorzelniczego. Nadwęglan sodu (OXI) nie ma zapachu oraz jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego. Środek jest również dostępny w wersji OXI Turbo w opakowaniu 400 g, wystarczającym na przygotowanie aż 100 litrów roztworu do płukania sprzętu. Dodatkową zaletą preparatu OXI Turbo jest fakt, że nie po użyciu preparatu nie trzeba ponownie płukać sprzętu wodą. Klienci, którzy wytwarzają większe ilości trunków domowej roboty chętnie sięgają po środek OXI One w opakowaniu 1 kg marki Chemipro. Do płukania sprzętu winiarskiego i piwowarskiego można również użyć pirosiarczynu potasu, powszechnie stosowanego do stabilizacji moszczu. Ten środek chemiczny do odkażania i stabilizacji zapobiega rozwijaniu się bakterii i dzikich drożdży podczas fermentacji nastawu.

Sterylizowanie urządzeń i butelek

Podczas sterylizowania akcesoriów warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które ułatwiają pracę w domowej destylarni czy winiarni. Bardziej doświadczeni winiarze i gorzelnicy chętnie sięgają po urządzenie do płukania i odkażania butelek. Sprzęt ten ułatwia odkażanie butelek przeznaczonych do napełnienia winem, nalewką lub sokiem. Urządzenie można ustawić bezpośrednio na stole czy blacie lub zamontować je na szczycie suszarek z modułami nakręcanymi. Zachęcamy do przejrzenia także innych kategorii z akcesoriami winiarskimi i gorzelniczymi, które ułatwiają produkcję własnego alkoholu i sprawiają, że jest ona czystą przyjemnością!