Filtruj według

Kategorie

Dostępność

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 257,00 zł

Butelkowanie

Zwieńczeniem procesu domowego warzenia piwa czy wyrobu wina jest butelkowanie. Należy jednak odpowiednio dobrać niezbędne akcesoria, aby nie zepsuć smaku i jakości trunków. W zależności od rodzaju wyrobów butelkowanie można wykonać już po 2–3 miesiącach. Należy jednak pamiętać, że naczynia, do których będzie przelewany wyrób, muszą być sterylnie czyste. W tym celu sprawdź nasze szczotki i wyciory. Przydatny okaże się także pirosiarczyn potasu. Zadbaj jednak nie tylko o odpowiednio szkło, ale również inne elementy, takie jak:

  • zaciskacze do zakrętek lub korkownice,
  • zakrętki lub korki,
  • nalewaki,
  • węże i zaciski do nich.

Wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w tej kategorii. Dzięki nim poprawnie wykonasz butelkowanie wina czy piwa, przez co będzie ono mogło być przechowywane w odpowiednich warunkach.

Butelkowanie

Aktywne filtry

Butelkowanie – czy zaciskacze są niezbędne?

Jeśli zajmujesz się winiarstwem, to niezwykle przydatna okaże się korkownica. Dzięki niej bez zbędnych trudności zabezpieczysz butelkę z alkoholem za pomocą korka aglomerowanego. Korkownica pozwala na łatwe wepchnięcie go i uszczelnienie naczynia. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wino się napowietrzy lub wypłynie podczas przechowywania. Natomiast jeśli butelkujesz piwa lub nie jesteś fanem korków, warto zainwestować w zaciskacze do zakrętek – tylko wtedy będziesz mieć pewność, że wyrób został dobrze zabezpieczony. Działanie zaciskacza nie jest skomplikowane i za pomocą tego urządzenia każdy poradzi sobie z zamknięciem butelek. Przy niewielkiej produkcji wina i nalewek idealnie sprawdzi się zamykacz ze specjalną rączką do ściskania. Jedyne co musisz zrobić, to nałożyć go na zakrętkę i docisnąć metalowy uchwyt. Natomiast jeśli planujesz wyrób większej ilości, wybierz zaciskacz sprężynowy, który będzie bardziej efektywny przy butelkowaniu.

Zakrętki do butelkowania

W winiarstwie i wyrobie nalewek ogromną popularnością nadal cieszą się metalowe zakrętki. W naszej ofercie znajdziesz produkty, które charakteryzują się trwałością i łatwością w obsłudze. Zakrętka fi 28 do butelki monopol / Złota / 50 szt. nie tylko doskonale zabezpiecza wyroby, ale również świetnie się prezentuje. Do tego jest wyposażona w specjalną plombę, którą należy zerwać, by otworzyć butelkę. Możesz również zdecydować się na ten model zakrętek w kolorze czarnym lub czerwonym. Dzięki temu dopasujesz produkt do butelkowanego alkoholu oraz preferowanej estetyki. Dodatkowo niezaprzeczalną zaletą wyboru zakrętek jest możliwość otwarcia wina czy nalewki bez konieczności użycia korkociągu. To idealnie rozwiązanie dla osób lubiących wygodę.