Pożywki

Pożywki do wina są niezbędne do tego, by drożdże mogły przeprowadzić fermentację. Jeśli więc planujesz produkcję domowego trunku, zaopatrz się w wysokiej jakości produkty, które znajdziesz właśnie w tej kategorii. Przygotowaliśmy różnego typu preparaty, dzięki którym możesz zająć się domowym winiarstwem.

Polecamy między innymi pożywkę do wina Kombi Vita - 10g zawierającą związki azotowe i fosforowe, w które owoce naszego klimatu są ubogie, oraz witamin – głównie z grupy B. To produkt od cenionego dostawcy BROWIN, dzięki któremu zyskasz odpowiednie namnożenie drożdży, szybkie rozpoczęcie fermentacji oraz pełne odfermentowanie cukru zawartego w owocach.

Szukasz pożywek dla drożdży do różnych zastosowań? Sprawdź naszą ofertę.

Pożywki

Aktywne filtry

Pożywki dla drożdży – dlaczego są niezbędne?

Drożdże, aby przefermentować cukier, potrzebują związków chemicznych takich jak azot, fosfor i witaminy. Dawniej do moszczu, który stanowił bazę do produkcji wina, dodawano jedynie drożdże winiarskie. Nie stosowano pożywek do wina. Zdarzało się jednak, że proces fermentacji nie przebiegał prawidłowo z powodu braku wspomnianych substancji. Jest tak przede wszystkim dlatego, że owoce rosnące w naszym klimacie, który jest stosunkowo chłodny i mało słoneczny, nie są w stanie samodzielnie wytworzyć takich składników.

Dlatego właśnie konieczne jest stosowanie pożywek do drożdży, czyli mieszanek zawierających składniki niezbędne do rozpoczęcia i szybkiego prowadzenia procesu fermentacji. Drożdże pod wpływem pożywki do wina zaczynają się intensywnie namnażać, a to właśnie jest podstawą przetwarzania cukru zawartego w owocach na etanol i dwutlenek węgla.

Dobrej jakości pożywki dla drożdży zawierają odpowiednio skomponowaną mieszankę mikroelementów i witamin. Dostępne są także produkty gotowe, czyli drożdże winiarskie wraz z pożywką. Co istotne, składniki zawarte w pożywkach do wina zostają całkowicie przetworzone, dlatego nie mają wpływu na smak, zapach i inne właściwości gotowych produktów.

Pożywki do wina w naszej ofercie

Znajdziesz tutaj szeroki wybór pożywek dla drożdży o różnym składzie. Polecamy między innymi pożywkę do wina z vit. B 10g na 25L wzbogaconą witaminami z grupy B, które są doskonałym aktywatorem fermentacji. Ten produkt to również bogate źródło azotu i fosforu, które są niezbędne do pracy szlachetnych drożdży winiarskich.


Przejrzyj dostępne pożywki do wina i sprawdź, która z nich sprawdzi się najlepiej u Ciebie. Nie wiesz, co wybrać? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy Ci w zakupach.