Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 108,00 zł

Zlewanie znad osadu

Zlewanie wina znad osadu ma ogromne znaczenie dla smaku i jakości wyrobu. Należy przystąpić do tego etapu z należytą starannością, gdyż nieumiejętne wykonanie tej czynności może wpłynąć nie tylko na wygląd, ale i na smak trunku. Dlatego zanim zdecydujesz się na samodzielną produkcję domowego wina, zadbaj o odpowiednie akcesoria do zlewania znad osadu. Niezbędny w tym przypadku okaże się syfon automatyczny, rurki do zlewania oraz uchwyty na nie. Na szczęście wszystkie te produkty znajdziesz w tej kategorii. Dzięki nim możliwe jest poprawne przeprowadzenie zlewania znad osadu i zadbanie o wysoką jakość domowego wina.

Zlewanie znad osadu

Aktywne filtry

Zlewanie wina znad osadu – dlaczego jest konieczne?

Osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z winiarstwem, mogą zastanawiać się, dlaczego konieczne jest zamówienie specjalnych akcesoriów do zlewania znad osadu. Podczas fermentacji owoce, cukier oraz drożdże intensywnie pracują. Wraz ze zużywaniem ich formuje się osad na dnie pojemnika fermentacyjnego lub balona. W celu uzyskania odpowiedniego smaku wina oraz jego klarowności należy odciągnąć je znad osadu. W zależności od mocy trzeba to zrobić już w ciągu 3 tygodni. Warto także pamiętać, aby nie czekać ze zlewaniem wina do końca fermentacji, gdyż czynność tę powinno się wykonać kilkukrotnie.

Zlewanie wina – jak je wykonać?

Zanim przystąpisz do wykonywania tej czynności, przygotuj najpierw:

  • wąż podający wino,
  • syfon automatyczny do zlewania wyrobu,
  • drugi pojemnik fermentacyjny.

Przy zlewaniu wina znad osadu pomocne mogą się okazać także uchwyty oraz kranik uszczelniający, który zapobiega rozlaniu się wyrobu. Należy pamiętać, aby podczas wykonywania tej czynności nie wstrząsać balonem lub pojemnikiem z winem, gdyż wówczas osad rozproszy się i odciągnięcie czystej cieczy będzie niemożliwe. Po zamontowaniu rurek do syfonu automatycznego umieść je w pojemniku z winem. Następnie należy wypompować płyn do drugiego zbiornika. W tym celu warto zadbać o odpowiednie urządzenie do zlewania wina. Świetnie w tym celu sprawdzi się rurka do zlewania / syfon automatyczny 44 cm/110 cm. Nie tylko pozwala na szybkie odciągnięcie wyrobu, ale także ma wbudowany reduktor osadu, co pozwala na skuteczniejsze zlanie wina. Urządzenie pasuje do uniwersalnie stosowanych balonów i pojemników do fermentacji. Korzystając z niego, nie musisz odciągać cieczy przez zasysanie ustami, tylko komfortowo użyć automatycznej pompki. W ten sposób nie tylko łatwo zlejesz wino, ale również zadbasz o higienę całego procesu.