Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 6,00 zł - 43,00 zł

Termometry

Dla wielbicieli kraftowych piw nie ma nic przyjemniejszego niż skosztowanie samodzielnie wykonanego trunku. Jednak zanim będzie to możliwe, warto zadbać o zakup odpowiedniego wyposażenia. Jednym z przedmiotów obowiązkowych do tego zadania jest specjalny termometr piwowarski. W tej kategorii znajdziesz różne modele, które pozwolą Ci nie tylko na warzenie pysznego piwa, ale również na wykonywanie innych czynności. Warto jednak zadbać o zakup wysokiej jakości urządzenia, które charakteryzują się wytrzymałością i dokładnością przy uzyskiwaniu pomiarów. Należy także zwrócić uwagę na wygodę korzystania z termometru piwowarskiego.

Termometry

Aktywne filtry

Termometr piwowarski – dlaczego jest potrzebny?

Do warzenia piwa niezbędne jest wykonanie brzeczki. Czym ona jest? To zacierana ciecz, które jest gotowana ze słodem lub chmielem, a następnie musi zostać schłodzona. Dopiero gdy uzyska optymalną temperaturę, możliwe jest dodanie do niej drożdży. Jednak aby sprawdzić, czy zacieranie oraz wychładzanie brzeczki przebiega odpowiednio, niezbędny jest termometr piwowarski. Doskonale sprawdzi się także w winiarstwie, gdyż pozwala na sprawdzenie temperatury podczas fermentacji moszczu. Fani wędzenia również skorzystają na zamówieniu jednego z dostępnych u nas modeli, np. termometru do pieczenia, wędzenia, gotowania +120°C. Inwestycja w urządzenie jest opłacalna, gdyż można je zastosować podczas wielu czynności. Warto również pamiętać o zamówieniu termometru BIOTERM ciepłokrystalicznego, który jest naklejany na pojemnik fermentacyjny.

Termometr piwowarski – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na zakup termometru piwowarskiego, zwróć uwagę na kilka innych aspektów:

  • wygoda użytkowania

Warto zadbać o wygodę podczas korzystania z urządzenia, dlatego wiele osób zajmujących się domowym warzeniem piwa wybiera termometry do wędzenia. Wśród ich zalet można wymienić długą rączkę, dzięki czemu bez trudności sprawdzisz temperaturę brzeczki. Ponadto mają one czytelny wskaźnik, przez co korzystanie z nich jest bardzo łatwe.

  • możliwość zastosowania podczas różnych czynności

Oszczędni cenią sobie takie rozwiązanie za możliwość zastosowania go nie tylko przy warzeniu piwa, ale także podczas pieczenia, wędzenia lub gotowania.

  • wytrzymałość

Z reguły termometry do wędzenia charakteryzują się dużą wytrzymałością i możliwością odczytania temperatur sięgających nawet do 120°C.

Z tych powodów wiele osób decyduje się na zakup termometru do wędzenia dostępnego w naszej ofercie. Dzięki zamówieniu akcesoriów piwowarskich wysokiej jakości zadbasz o najlepsze warunki do produkcji domowych trunków.