Kostki dębowe FRANCUSKIE

W kategorii francuskie kostki dębowe amatorzy starzenia alkoholi znajdą prawdziwą inspirację do realizowania swojej pasji. Kostki z Francji idealnie pasują do szyjek większości butelek, do których rozlewa się wino czy koniak. Kostki dębowe w odróżnieniu od drobniejszych płatków, produkowane są specjalnie dla tych amatorów trunków, którzy cenią starzenie alkoholi. Stosując kostki dębowe, można uzyskać bardzo ciekawe efekty i nadać indywidualny charakter trunkom. Polecamy wyroby francuskie, które powstają z sezonowanego drewna w wytwórni o wyjątkowej renomie. Z tych samych gatunków dębiny wytwarzane są słynne beczki dębowe do leżakowania trunków. Starzenie alkoholi za pomocą kostek nadaje unikatowy aromat i barwę. Zapraszamy do przejrzenia całej kategorii!

Kostki dębowe FRANCUSKIE

Aktywne filtry

Francuskie kostki dębowe do starzenia alkoholi

Oryginalne kostki dębowe sprowadzane są od jednego z największych producentów bezpośrednio z Francji. Mały sześcian o boku 1 cm idealnie pasuje do szyjek większości butelek. Proces wypłukiwania pożądanych i niezwykle cennych składników z kostek przebiega powoli. Dębina pocięta w takiej samej wielkości kostki równomiernie uwalnia taninę, garbniki i aromaty. Cały długofalowy proces niezwykle korzystnie wpływa na tworzenie się bogatego bukietu wina. Klienci, którzy chcą profesjonalnie zabrać się za starzenie alkoholi, dodają kostki dębowe w ilości 0,5 – 3 g na jeden litr wina po pierwszych 2–3 zlaniach znad osadu na okres minimum dwóch miesięcy. Szczegółowa instrukcja użycia naszych kostek znajduje się w opisie przy produkcie. Kostki dębowe są dostępne w opakowaniach po 20 g, łatwo więc wyliczyć potrzebną ilość do całego zapasu alkoholu przeznaczonego do starzenia. Kostki dębowe mocno opiekane mają ostrzejszy, bardziej wyrazisty charakter niż lekko i średnio opiekane.

Lekko i średnio opiekane kostki dębowe

Kostki dębowe lekko i średnio opiekane wnoszą więcej świeżości i wanilii, natomiast mocno opiekane nadają większy charakter. Najwięcej świeżości dodają kostki lekko opiekane, a nawet te naturalne, które są chętnie stosowane ze względu na obecności garbników. Polecamy małe kostki średnio opiekane i kostki lekko opiekane do starzenia alkoholi w domowej destylarni i winiarni. Dostępne są również płatki dębowe oraz wytwarzane z drzewa wiśniowego do wina różowego i czerwonego. Unikatowa oferta, atrakcyjne ceny i szybka dostawa zachęcają do zakupów online. Warto odwiedzić inne kategorie np. akcesoria winiarskie i gorzelnicze oraz wybrać potrzebne artykuły do wytwarzania i starzenia alkoholi.