Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 25,00 zł

Taniny, Pectoenzym

Kupisz tutaj różnego rodzaju dodatki niezbędne w produkcji domowych napojów alkoholowych na bazie owoców. Oferujemy między innymi taniny do wina, a także pektoenzymy, które przyspieszają uzyskanie soku. Dzięki takim preparatom wydobędziesz ze swoich trunków pełnię smaku i aromatu.

Pektoenzym pektopol 100g to popularny środek bardzo chętnie wybierany przez domowych winiarzy. Zawiera enzym, który rozkłada pektyny na związki rozpuszczalne, tym samym pozwala uzyskać więcej soku z owoców i zapewnia pełne odfermentowanie cukrów owocowych. Jego stosowanie nie jest skomplikowane – o tym, jak to zrobić, przeczytasz w opisie produktu.

Szukasz wysokiej jakości tanin do wina lub pektoenzymów? Przejrzyj nasze propozycje.

Taniny, Pectoenzym

Aktywne filtry

Taniny do wina – czym są?

Taniny zawarte w skórkach winogron nadają czerwonemu winu typowej cierpkości, pikantności i wytrawności. Ułatwiają klarowanie, stabilizują czerwony kolor i konserwują wino. Z chemicznego punktu widzenia są to pochodne fenoli wytwarzane przez rośliny. Dla konsumentów istotne jest to, że taniny w winie, czyli garbniki, odpowiadają za gorycz i sprawiają, że smak trunku jest głęboki i wyrafinowany.

Substancje zawarte w takich produktach jak tanina do wina 5g – Coobra są też silnymi przeciwutleniaczami. Chronią wino przed psuciem się przez bardzo długi czas. To właśnie dzięki nim napój może być przechowywany latami – taniny do wina skutecznie i naturalnie go konserwują.

Oferowane produkty, które możesz dodać do napoju produkowanego w domu, pozwalają wydobyć naturalnie występujące garbniki i wspomagają ich działanie. Dzięki nim poprawisz smak trunku i nadasz mu głęboki aromat i zróżnicowany bukiet. Taniny do wina pozytywnie wpływają także na klarowanie trunku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.

Pektoenzymy

Nasza oferta to także szeroki wybór pektoenzymów. Są to środki, po które bardzo chętnie sięgają domowi winiarze, ponieważ zawarte w nich enzymy wspomagają fermentację domowych win. Zastosowanie pektopolu płynnego, takiego jak na przykład pektoenzym / pektopol płynny / 50 kg owoców marki BROWIN sprawia, że struktura owoców ulega rozluźnieniu. Dzięki temu można wydobyć z nich więcej soku. Co więcej, pektoenzymy sprzyjają także uzyskaniu wina o klarownej barwie i mniejszej lepkości. Stosowanie takich produktów nie jest skomplikowane, a efekty naprawdę zaskakujące. Warto się nimi zainteresować, tym bardziej że ich cena nie jest wysoka.

Oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty pochodzące od renomowanych dostawców – zobacz ofertę tanin do wina i pektopoli, które możesz kupić w naszym sklepie.