Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 99,00 zł - 462,00 zł

Prasy do owoców

Trudno sobie wyobrazić wyrób domowego wina bez odpowiednio rozdrobnionych i zmacerowanych owoców. Choć kiedyś było to żmudne zajęcie, to obecnie dzięki wykorzystaniu 1 z pras do owoców, dostępnych w naszej ofercie, możesz to wykonać znacznie szybciej. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na urządzenia o różnym rozmiarze. Inwestycja w prasę do owoców to świetny sposób, aby uzyskać idealnie rozdrobniony moszcz i wyciśnięty sok. Korzystając z tej metody, możliwe jest zaoszczędzenie mnóstwa czasu. To uniwersalne narzędzie, które znajdzie zastosowanie nie tylko przy produkcji wina i nalewek, ale również soku.

Prasy do owoców

Aktywne filtry

Praski do wyciskania owoców – dlaczego są najlepsze przy produkcji wina?

To, w jaki sposób zostanie przygotowany moszcz, ma duży wpływ na późniejszy smak wina. Oprócz wyboru świeżych owoców należy zadbać także o dokładne wyciśnięcie soku. Im lepiej ta czynność jest przeprowadzona, tym smaczniejszy wyrób można uzyskać. Wśród tradycyjnych metod znane jest ręczne macerowanie owoców. Choć zapewnia dobre efekty, to jest obarczone dużym ryzykiem zainfekowania owoców, co w rezultacie może zepsuć cały trunek. Również wykorzystano takie urządzenia, jak: sokowirówki czy maszynki do mielenia mięsa. Jednak nie są to najbardziej efektywne i dokładne sposoby na uzyskanie wysokiej jakości moszczu. Do tego celu najlepiej sprawdzi się prasa do owoców. Wśród zalet takiego urządzenia można wymienić:

  • dokładne wyciśnięcie owoców,
  • szybka praca,
  • brak konieczności nadmiernego rozdrobnienia owoców miękkich, takich jak porzeczki czy winogrona.

Wykorzystanie praski do wyciskania owoców pozwala na wyrób pysznych trunków i skrócenie procesu uzyskiwania moszczu. Do tego jest to niezwykle przydatny sprzęt dla osób ceniących sobie domowe soki. Stosowanie go jest bardzo łatwe, wystarczy przełożyć do specjalnego woreczka miękkie lub rozdrobnione owoce, np. do tetrowego lub muślinu, a następnie umieścić w koszu. Za pomocą dokręcania tłoka wyciskany jest sok, który wypływa z lejka prasy.

Prasy do owoców – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W tej kategorii znajdziesz śrubowe prasy do owoców o różnych pojemnościach:

  • 1,4 l,
  • 2,6 l,
  • 5,2 l.

Zanim zdecydujesz się na wybór jednej z nich, przemyśl jaki rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy. Warto odpowiednio go dobrać, tak aby wyciskanie soku z owoców było sprawne. W przypadku, gdy winiarstwem zajmujesz się hobbystycznie i nie przerabiasz dużej ilości, najlepiej sprawdzi się prasa do owoców mała. Nasze prasy to solidne urządzenia, które świetnie posłużą przez wiele lat wyrabiania wina, soków czy nalewek.