Szczotki i wyciory

Niezwykle istotne przy wyrobie własnych win i nalewek jest zachowanie sterylnych warunków. Dlatego warto zaopatrzyć się w akcesoria, takie jak szczotki i wyciory do czyszczenia butelek. W ten sposób zapobiegniesz zepsuciu się trunku. Cały ten czas poświęcony na rozdrabnianie owoców, fermentowanie, przygotowywanie syropu, mieszanie i filtrowanie może pójść na marne, jeśli butelki na wino nie będą wcześniej poprawnie przygotowane. Jeśli chcesz tego uniknąć, zadbaj o czystość przy przelewaniu wyrobów. W tej kategorii znajdziesz szczotki i wyciory, które pozwolą na dokładne oczyszczenie naczyń do domowych alkoholi.

Szczotki i wyciory

Aktywne filtry

Czyszczenie butelek na wino – jak to zrobić?

Czyszczenie butelek na wino to proces, do którego należy podejść niezwykle dokładnie. W naszej ofercie znajdziesz produkty, które pozwalają na skuteczne umycie sprzętu winiarskiego. Wyciory do butelek to łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym mechanicznie możesz usunąć wszelkie osady i zabrudzenia. Wykorzystując szczotki, możesz zastosować kilka metod czyszczenia:

  • z użyciem pirosiarczynu potasu

To powszechnie stosowana substancja w winiarstwie. Można ją wykorzystać zarówno do stabilizacji moszczu, jak i czyszczenia butelek oraz innych akcesoriów gorzelniczych i winiarskich. Wystarczy zalać naczynie roztworem pirosiarczynu potasu i za pomocą szczotki dokładnie je umyć.

  • za pomocą roztworu sody

To również metoda czyszczenia butelek, która cieszy się dużą popularnością. Niezbędne do jej przeprowadzenia jest wykorzystanie trwałych szczotek. Wystarczy sporządzić roztwór sody i przelać go do naczynia. Następnie należy energiczne wyszorować je za pomocą wyciorów do czyszczenia butelek. Czynność warto powtarzać ze świeżym roztworem, aż do momentu, gdy po wylaniu z naczynia będzie czysty.

To tylko kilka sposobów na skuteczne czyszczenie butelek z wykorzystaniem dostępnych w naszej ofercie szczotek i wyciorów.

Wyciory do butelek – jak wybrać?

W tej kategorii znajdziesz szczotki do butelek o pojemności 0,5 l i 1 l. Jednak oprócz rozmiaru, przy wyborze wyciorów, warto również zwrócić uwagę na:

  • konstrukcję szczotki – powinna ona umożliwić dokładne wyczyszczenie butelek, natomiast włosie nie może stwarzać trudności przy wkładaniu wycioru do naczynia;
  • rodzaj rączki – na rynku można znaleźć szczotki do czyszczenia butelek z rączkami plastikowymi lub plecionymi drucianymi. W naszej ofercie zamówisz ten drugi model. Jest on łatwiejszy w użyciu, gdyż umożliwia wygięcie uchwytu w dowolnym kierunku, a po zakończonym myciu możesz zmienić jego kształt na pierwotny.

Zadbaj o idealnie czyste butelki na wino i inne alkohole, korzystając z dostępnych u nas szczotek i wyciorów.