Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 12,00 zł - 57,00 zł

Korki i korkownice

Podczas wyrobu wina, największą uwagę poświęca się wybranym owocom, proporcjom cukru czy uzyskanemu parametrowi Blg. Warto jednak pamiętać, że nie tylko sam proces wyrobu trunku ma wpływ na jego trwałość oraz smak. Niezwykle istotny jest także odpowiedni wybór korków do wina. Zdecydowanie się na dany ich rodzaj jest ważny, ze względu na późniejszy sposób przechowywania trunków oraz ich smak. Do tego należy nie zapomnieć o korkownicy do wina, która pozwala na szczelnie zabezpieczenie wyrobu. Dzięki wykorzystaniu takich akcesoriów będziesz mieć pewność, że wytworzone trunki mają odpowiednie warunki do leżakowania. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości korki i korkownice do wina.

Korki i korkownice

Aktywne filtry

Korki do wina – jakie wybrać?

W tej kategorii zamówisz wysokiej jakości korki do wina. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na:

Aglomerowane korki do wina to niezwykle popularne produkty stosowane do zabezpieczenia wyrobów. Wykonane są w pełni z naturalnego granulatu korka i mogą być koloryzowane na biały odcień lub pozostawione w swojej naturalnej barwie. Dlaczego są tak chętnie stosowane? Wśród zalet korków aglomerowanych do wina można wymienić:

  • szczelność

Klasyczne aglomerowane korki do wina o kształcie walca, wprawnie założone za pomocą korkownicy zapewniają idealną szczelność trunkom. Nawet przy przechowywaniu butelek pod kątem nie ma ryzyka, że wino wypłynie.

  • uniwersalność

Taki rodzaj korków idealnie sprawdzi się przy większości popularnych butelkach do wina wykonanych ze szkła.

  • długi czas użytkowania

Aglomerowane korki do wina mogą być użytkowane nawet do 24 miesięcy, dzięki czemu za ich pomocą możesz zabezpieczyć wiele rodzajów wyrobów – nawet te deserowe, której dłużej dojrzewają.

Wystarczy za pomocą sprawnej korkownicy założyć korki do wina, a następnie przez okres maksymalnie 2 dni, przechowywać butelki pionowo. W tym czasie produkt dostosuje się do gwintu butelki i zapewni szczelne zamknięcie.

Korkownice do wina – sposób na szczelne zamknięcie butelek

Jeśli chcesz mieć pewność, że butelki zostały odpowiednio zabezpieczone, zastosuj korkownice do wina. To urządzenie pozwala na szybkie i łatwe korkowanie. Nie potrzebujesz użycia siły i masz gwarancję idealnej szczelności. Szczególnie polecana jest korkownica dwuramienna DeLux portugalska, która charakteryzuje się dużą trwałością i bez trudności pokonuje opór oraz zapobiega blokowaniu się korka podczas zabezpieczania butelki. W naszej ofercie znajdziesz akcesoria winiarskie i gorzelnicze, które ułatwiają wyrób własnych alkoholi.