Zaprawki Brandy

Zaprawki brandy nadają czystej wódce klasyczny aromat brandy, leżakowanej w dębowych beczkach. Oryginalny trunek to spory wydatek, dlatego wybierając zaprawki, można sporo zaoszczędzić. Z jednej, małej butelki esencji uzyskuje się kilka litrów domowej brandy o wybornym aromacie. W ofercie sklepu jest m.in. hiszpańska brandy, bourbon cherry, śliwowica o świeżym, śródziemnomorskim smaku, rakija gruszkowa i wiele innych, starannie wyselekcjonowanych smaków. Przygotowanie ulubionej brandy z esencji nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy wymieszać odpowiednią dawkę zaprawki brandy z wódką lub destylatem, a następnie mocno wstrząsnąć i odstawić na 24 godziny, by składniki dobrze się połączyły. Jeśli pozostawisz trunek na dłużej, jego składniki lepiej się przegryzą, dzięki czemu smak napoju się dodatkowo poprawi.

Zaprawki Brandy

Aktywne filtry

Aromatyczne zaprawki brandy

Zaprawki brandy zamienią czystą wódkę w trunek o wyjątkowych walorach smakowych. Warto poczęstować gości samodzielnie przygotowaną śliwowicą, bourbonem czy rakiją o wspaniałym aromacie. Do wyboru są koncentraty w małych butelkach o pojemności 25 ml, które wystarczają na 0,75 l wódki lub destylatu oraz większe opakowania do przygotowania kilku litrów alkoholu o bogatym smaku i aromacie. Z opakowania 250 ml zaprawki brandy można samodzielnie przyrządzić, w zależności od stężenia esencji, od 5 do 7,5 i więcej litrów alkoholu. Trunek zachwyca bukietem oraz barwą – identyczną, jak oryginalne brandy czy bourbon, który leżakował w dębowych beczkach.

Zaprawki brandy dostępne w naszym sklepie powstały z najlepszych i najwyższej jakości składników. Aromatyczna rakija gruszkowa to brandy gruszkowe zwane inaczej gruszkowicą – ma aromat gruszkowego destylatu z wyczuwalną nutą fuzlową. Esencja została przygotowana ze szczególną dbałością o najwyższą jakość produktu i zadowolenie klientów.

Śliwowica z zaprawki brandy

Ze skoncentrowanej zaprawki Cherry Brandy otrzymamy wyborny alkohol o wiśniowym posmaku z nutą drewna dębowego. Do czystej wódki trzeba dodać esencję i cukier, a następnie odstawić na 24 godziny (lub dłużej). Zaprawka Hiszpańskie Brandy – Brandy Espanol de Jerez ma natomiast ognisty, winogronowy smak z nutą sherry. Jest to typowy aromat dla hiszpańskiej brandy, pochodzącej ze słonecznej Andaluzji, która długo leżakuje w beczkach dębowych.

Dla amatorów mocnych alkoholi o smaku owocowym prawdziwą przyjemnością będzie przygotowanie domowej śliwowicy. Łatwo ją przyrządzić z zaprawki brandy i czystej wódki lub destylatu. Do wyboru jest rakija śliwkowa, gruszkowa, calvados, greckie brandy, esencja Gremaxa (metaxa) i inne, które mają wielu zwolenników.