Filtruj według

Dostępność

Marka

Waga

  • 0kg - 1kg

Cena

  • 7,00 zł - 111,00 zł

Węgiel aktywny

W naszej ofercie znajduje się węgiel aktywny od najlepszych producentów na rynku, takich jak Coobra, Fantom czy Storms (aktywny węgiel kokosowy). Substancję tę warto zastosować, jeżeli destylat ma wady smakowe lub aromatyczne. Najprostszym sposobem na poprawę jego jakości jest przefiltrowanie go właśnie przez węgiel aktywowany do bimbru. Skutecznie redukuje on niepożądane zapachy – destylat staje się bezwonny. Najlepsze efekty filtracji osiąga się, gdy płyn nie jest mocniejszy niż 60% i jest dobrze schłodzony. Nie zaleca się stosować węgla aktywnego do destylatów smakowych.

Kupisz u nas węgiel aktywny w formie płynnej, na przykład węgiel aktywny płynny Coobra oraz sypkiej. W tej kategorii polecamy między innymi węgiel aktywny (kokosowy) STORMS 2-pack, czyli wysokiej klasy węgiel kokosowy pakowany po dwie sztuki.

Węgiel aktywny

Aktywne filtry

Węgiel aktywowany do bimbru – zastosowanie i rodzaje

Węgiel aktywny jest adsorbentem, co oznacza, że ma bardzo dobre właściwości chłonne. W produkcji domowych destylatów stosuje się go po to, by usunąć z płynu wszelkie niepożądane zapachy. Dzięki temu napój może osiągnąć oczekiwaną jakość. Ma ona na celu trwałe usunięcie z destylatów wszystkich nieodpowiednich cech. Dzięki temu osiąga on pożądaną jakość i walory smakowe.

W naszym sklepie kupisz różne rodzaje węgla aktywowanego do bimbru. Powszechnie stosowane są produkty w formie sypkiej, z których korzysta się po destylacji. Na popularności zyskują jednak także płynne węgle aktywne, doskonale absorbujące niepożądane produkty smakowo-zapachowe powstające podczas fermentacji.

Węgle aktywne wykorzystywane do przygotowywania domowych destylatów różnią się stopniem adsorpcji oraz surowcem, z którego zostały wytworzone. Węgle na bazie węgla kamiennego mają mniejszy stopień adsorpcji, natomiast węgle kokosowe, produkowane z łupiny tego owocu, większy. Polecanym produktem tego typu jest między innymi węgiel aktywny kokosowy 0,86 kg, cenionej przez gorzelników marki BROWIN.

Jaki węgiel aktywny wybrać?

Nie wiesz, czy lepiej sprawdzi się węgiel aktywny w formie sypkiej, czy płynnej? A może nie masz pewności, czy optymalnym wyborem będzie ten wytwarzany z łupin kokosa? Asortyment sklepu jest szeroki, dlatego znajdziesz w nim wiele różnych produktów, które posłużą Ci do oczyszczenia Twoich destylatów.

Każdy produkt dostępny w ofercie został dokładnie opisany, aby ułatwić Ci wybór. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci doradzimy i podpowiemy, jaki rodzaj węgla aktywnego sprawdzi się najlepiej do określonych potrzeb.