Płatki dębowe USA

W kategorii płatki dębowe USA klienci mają do wyboru najwyższej jakości dodatki smakowe do aromatyzowania alkoholu. Współpracujemy bezpośrednio z najlepszymi producentami, bardzo cenionymi w branży. Z największą przyjemnością oferujemy starannie wyselekcjonowane płatki z dębu amerykańskiego odmiany Quercus Alba (amerykański biały dąb). To wspaniały dodatek do destylatu o lekko słodkawym aromacie. Płatki dębowe mocno opiekane dodaje się również do miodów pitnych i różnego rodzaju nalewek. Aplikując je do czystego destylatu, można stworzyć unikatowe gatunki wódki dębowej na własnych użytek. Zapraszamy do przejrzenia całej kategorii i skorzystania z inspiracji naszymi produktami!

Płatki dębowe USA

Aktywne filtry

 

Płatki dębowe USA

W ofercie sklepu online klienci znajdą płatki dębowe USA o różnym stopniu opiekania. Można przyjąć generalną zasadę – im mocniejsze wypiekanie, tym mniej wyczuwalne będą aromaty dębowe, a bardziej uwypuklą się nuty słodkie i palone. Polecamy płatki do wina i płatki do koniaku, które dodaje się na czas od 3 do 6 tygodni w proporcji 2 g do 4 g na litr wina, destylatu lub nalewki. Aromatyzowanie można wydłużać jednak w takim przypadku lepiej zastosować mniejszą gramaturę. Dłuższe leżakowanie daje naszym zadaniem lepsze efekty, ponieważ pozwala na wydobycie większej gamy aromatów. W przypadku długiej maceracji trzeba co jakiś czas sprawdzać alkohol, żeby uniknąć zbyt dużo dębowych, drzewnych nut. Warto także zwrócić uwagę na poziom opieczenia płatków. Lekko i średnio opiekane płatki wnoszą więcej świeżości i wanilii, natomiast płatki mocno opiekane nadają, bardziej wyrazisty i ostrzejszy charakter. Najwięcej świeżości dodają płatki naturalne, które są jednocześnie bogate w taniny. Stosując kostki i płatki dębowe, można uzyskać bardzo ciekawe efekty i nadać indywidualny charakter trunkom.

Płatki dębowe – szybki efekt aromatyzowania

Płatki dębowe (chipsy dębowe) są bardziej rozdrobnione od większych i masywniejszych kostek. Dlatego z drobno pociętych płatków szybciej wydobywa się aromat i przenika do trunku. Pozwala to na używanie płatków do wina już w procesie fermentacji. Płatki dębowe są dostępne w opakowaniach po 50 i 250 g, każdy więc znajdzie potrzebną ilość dla siebie. Klienci, którzy chcą osiągnąć efekt postarzenia gotowego wina, zazwyczaj sięgają po kostki dębowe, które również są dostępne w naszej ofercie. Dzięki tak szerokiemu asortymentowi dodatków smakowych do alkoholu można eksperymentować w domowej gorzelni lub winiarni i realizować pasję do wytwarzania unikatowych alkoholi. Zachęcamy do przejrzenia także innych kategorii z akcesoriami winiarskimi.