Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 2,00 zł - 37,00 zł

Cukromierze

Przy wyrobie wina, niezwykle istotny jest jego poziom cukru. To w końcu on ma wpływ na to, czy trunek będzie miał smak słodki, półsłodki, półwytrawny czy wytrawny. Pomiar Blg wina można wykonać za pomocą cukromierza. Taka analiza polega na zbadaniu zawartości cukru w wyrobie. Warto zadbać o nabycie wysokiej jakości winomierza, który pozwala na uzyskanie jak najdokładniejszych rezultatów. Dzięki temu smak domowego wina zawsze będzie zaskakiwał pozytywnie, zamiast sprawiać przykrą niespodziankę. W naszej ofercie znajdziesz poręczny cukromierz z trzema skalami, który pozwala na zmierzenie nie tylko słodkości wyrobu, ale również potencjalnego poziomu alkoholu po zakończonej fermentacji. To jeden z produktów, który świetnie sprawdzi się przy analizie Blg wina.

Cukromierze

Aktywne filtry

Dlaczego pomiar Blg wina jest tak istotny?

Cukromierz powinien znajdować się w wyposażeniu każdego, kto zajmuje się wyrobem własnego wina. Jest to niezbędne urządzenie pozwalające na zbadanie, jakie jest Blg wina, czyli procentowego stężenia cukru w trunku. W jaki sposób cukromierz bada ten czynnik? Pomiar należy rozpocząć od przelania niewielkiej ilości moszczu do probówki urządzenia. Należy pamiętać, aby czynność tą wykonywać zgodnie z instrukcjami, najlepiej w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej wynoszącej 20°C. W innym przypadku wynik pomiaru może być błędny. Więcej na temat badania i skali Blg wina dowiesz się, klikając tutaj.

Czym różni się cukromierz do wina od multimierza?

Podstawowym zadaniem cukromierza do wina jest pomiar skali Blg. Warto jednak wiedzieć, że znajdziesz także narzędzia o kilku funkcjach, takie jak np. multimierz. Za jego pomocą zbadasz nie tylko poziom cukru wyrobu, ale także potencjalne stężenie alkoholu, które zostanie osiągnięte przez wino po fermentacji. Dzięki zastosowaniu takiego multimierza skrócisz czas, który musisz przeznaczyć na pomiary jakości trunku. Urządzenie składa się z:

  • probówki, do której należy przelać badany moszcz,
  • pływaka do pomiaru cukru i potencjalnego poziomu alkoholu.

Dla ułatwienia multimierz może mieć nadrukowaną kolorową skalę do pomiaru Blg wina z poziomami cukru koniecznymi do uzyskania trunków półwytrawnych, wytrawnych, półsłodkich czy słodkich. Dzięki temu sprawniej wykonasz pomiar i możesz zastosować czynności, pozwalające na fermentację wina o preferowanych parametrach. Multimierze dostępne w naszej ofercie świetnie się sprawdzą nie tylko w winiarstwie, ale także podczas wyrobu domowego piwa. Możesz zamówić u nas także probówki i menzurki, które są niezbędne przy pomiarze cukru w wyrobie.