Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 1,00 zł - 18,00 zł

Klarowanie

Środki do klarowania znacząco skracają czas klarowania zacierów i nastawów. Oferujemy preparaty, które klarują już w 24h, takich marek jak: Coobra, SpiritFerm czy Klarmedel. Kupisz u nas także poszukiwany przez wielu domowych winiarzy Klarowin, czyli Klar-zyme – środek klarujący do win „trudnych”. Oprócz tego znajdziesz tutaj środki klarujące w 7 dni na bazie bentonitu, zalecane w szczególności do czerwonych win, które nie powodują odbarwiania.

Przejrzyj naszą ofertę i sprawdź, jakie jeszcze środki do klarowania zacieru możemy Ci zaproponować. Zapewniamy szeroki asortyment i wyłącznie sprawdzone produkty. Kupując więcej sztuk, otrzymasz rabat ilościowy!

Klarowanie

Aktywne filtry

Klarowanie zacieru – po co je przeprowadzać?

Domowe wino lub inny napój alkoholowy mogą okazać się niewystarczająco klarowne. Trudność może sprawiać fakt, że nie można samodzielnie ocenić, czy zmętnienie jest wywołane przez białka, polifenole czy inne cząsteczki. Dlatego często niezbędne okazuje się zastosowanie środka do klarowania zacieru lub nastawu. Taki proces trwa zazwyczaj około tygodnia, jednak po tym czasie można cieszyć się napojem o idealnym właściwościach.

W naszej ofercie znajdziesz różnego typu produkty, dzięki którymi wyklarujesz swoje domowe wyroby do pożądanego stopnia. Wśród nich oferujemy klasyk ceniony przez domowych winiarzy, czyli Klarowin firmy BROWIN, ale także wiele innych sprawdzonych środków do klarowania zacierów i nastawów.

Aby mieć pewność, że wybrałeś produkt o odpowiednim składzie, przeprowadź próbę na niewielkiej ilości napoju, który chcesz wyklarować. Pozwoli Ci to uniknąć ewentualnych pomyłek w doborze. A jeśli nie wiesz, czym kierować się podczas zakupu środka do klarowania zacieru, skontaktuj się z nami – chętnie Ci doradzimy. 

Klarowanie zacierów i nastawów – dostępne produkty

Kupisz u nas środki o różnych właściwościach – przeznaczone do użytku uniwersalnego, ale także do win „trudnych”, sodowo-wapniowe bentonity, jak na przykład Klarowin NaCalit Pore-Tec Bentonit 15 g. Jak wybrać odpowiedni produkt? Przede wszystkim zapoznaj się z opisem poszczególnych środków. Zadbaliśmy o to, by przy każdym nich znalazła się informacja, która ułatwi Ci wybór.

Możesz także zdecydować się na produkt wszechstronny, taki jak SpiritFerm Wino-Klar 10g. To uniwersalny wybór, który sprawdzi się w przypadku win i innych nastawów fermentacyjnych. Jeśli płyn wymaga bardzo intensywnego klarowania, możesz natomiast zdecydować się na Extra Klar Alcotec 24h / mocny środek klarujący Extra Klar Alcotec 24h – bardzo silny środek, który jednocześnie nie ma wpływu na ostateczny smak napoju.