Drożdże turbo seria T

Drożdże gorzelnicze turbo serii T charakteryzują się stabilną pracą oraz czystością nastawu. Litera T znajdująca się w nazwie pochodzi od słowa „turbo”, masz zatem pewność, że kupujesz drożdże o dużej mocy i bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Do wyboru masz trzy rodzaje drożdży turbo:

  • przeznaczone do łączenia T-Vodka Star na 6 kg cukru,
  • przeznaczone do maks.7 kg cukru,
  • najmocniejsze T48 do maks. 8 kg cukru.

Możesz więc wybrać drożdże gorzelnicze serii T dopasowane do Twoich określonych potrzeb. Jeśli zależy Ci na idealnej klarowności nastawu, zdecyduj się na wersję drożdży z serii T PURE, na przykład drożdże gorzelnicze turbo T48 PURE. Został w niej zastosowany specjalny rodzaj grzybów, który zmniejsza ilość niepożądanych produktów fermentacji. Dzięki temu otrzymasz alkohol łagodny w smaku i wolny od nieprzyjemnego zapachu. Każda oferowana przez nas mieszanka zawiera drożdże turbo, pożywkę i mikroelementy.

Drożdże turbo seria T

Aktywne filtry

Drożdże gorzelnicze turbo – czym się charakteryzują?

Drożdże turbo, które możesz u nas kupić, to specjalny szczep drożdży gorzelniczych – wyselekcjonowanych i wyhodowanych przez producentów na potrzeby domowych wytwórców trunków. Charakteryzują się one wysoką odpornością na alkohol etylowy oraz zdolnością do szybkiego przerabiania cukru na alkohol – w 24 godziny są w stanie przefermentować nawet 5–6 kg. Ich wydajność zależy od wybranej przez ciebie opcji. Przykładowo drożdże gorzelnicze turbo T3 PURE pozwolą Ci uzyskać napój o zawartości alkoholu 14% już w dwa dni (przy użyciu 6 kg cukru).

Zastosowanie drożdży z serii T nie jest skomplikowane. Wystarczy wybraną ilość cukru rozpuścić w ciepłej wodzie w fermentatorze, a następnie dopełnić zimną wodą. Do nastawu o temperaturze 25–30°C trzeba wsypać całą zawartość torebki z drożdżami i dokładnie wymieszać. Dzięki temu domowe alkohole przy użyciu wysokiej jakości turbo drożdży może przygotować praktycznie każdy, bez specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Drożdże serii T – wyjątkowa czystość fermentacji

Turbo drożdże, które znajdziesz w naszej ofercie, zostały wzbogacone o formułę PURE, która zapewnia wyjątkową czystość prowadzenia procesu fermentacji. Dzięki temu możesz otrzymać wyjątkowo klarowny płyn, który nie wymaga dodatkowego filtrowania. Pozwala ona także uzyskać doskonały smak napoju.

Jeśli nie wiesz, który rodzaj drożdży turbo sprawdzi się najlepiej w określonym zastosowaniu, skontaktuj się z nami. Jako specjaliści w dostarczaniu wysokiej klasy produktów dla gorzelnictwa domowego, z przyjemnością Ci doradzimy i pomożemy wybrać najlepszy wariant.